Новости

22135674_1969882813270064_6072483567676704360_o Допомагати, не можна відмовити, або як вирішити проблеми переселенців? 30.09.2017, 08:01

29 вересня у місті «Біла церква» відбувся захід, присвячений Інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву громаду, проблемам та перспективам розвитку громадянської освіти.

Розпочався він з розповіді переселенців про труднощі, з якими їм довелося зіткнутися, та влади щодо своїх повноважень. Тетяна Анатоліївна – психолог дитячих закладів навела статистику щодо 99 сімей та 235 дітей , яким вже було надано послуги. Вона також відзначила, що багато людей з недовірою ставиться до будь-якої допомоги та не приймає її, хоча двері Центру допомоги ВПО для переселенців завжди відчинені.

Неможливість повернутися додому активізувала діяльність деяких переселенців як-от у випадку із Олексієм Кудіновим. Він також говорив про проблеми представників ВПО на новому місці та зголосився бути представником інтересів громади в міській раді.

Допомогу з ради запропонував Максим – багатодітний батько та її представник, який закликав присутніх до співпраці. На заході також були присутні представниця церкви Ірина Мінаєва, голова фонду «Час змін» Костянтин Климчук, представниця Фонду громади Білоцерківщіни Ганна Федченко, які запрошували переселенців до співпраці. 
Виступали й представники ГО «Кримська діаспора», Олена Томілець по проекту «IDPhub  — простір громадянської освіти» та Євгенія Гармаш – юрист по роботі з  ВПО. Якщо Олена Томілець говорила про проекти вже запроваджені організацією, то Євгенія Гармаш надала юридичні консультації з питань ВПО.

Всі переселенці зацікавилися можливостями грантової допомоги та погодилися брати участь в майбутніх проектах.

Подібні заходи є дуже важливим етапом в справі інтеграції переселенців в соціальне життя на новому місці. Завдяки цьому семінару були налагоджені зв’язки між владою та соціально-активним населенням з числа переселенців, які будуть покладені в основу майбутньої співпраці. Лише працюючи разом над вирішенням проблеми ВПО можна досягнути прогресу. Проведений захід підтвердив існування проблем та вказав на шляхи їх вирішення.