Новости

22052789_1588167311244274_267815776_n Налагоджуємо комунікацію переселенців з владою та громадським сектором у Вишгороді 23.09.2017, 06:49

22 вересня у місті Вишгороді відбулися круглий стіл та семінар на тему «Громадянська освіта, інтеграція ВПО до місцевих громад», які було реалізовано за підтримки програми сприяння громадської активності «Долучайся!» (ENGACE), яка впроваджується Пакт Інк. (PactInc.) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Захід було проведено в рамках проекту «IDPhub — простір громадянської освіти».

У зв’язку з військовими діями на території сходу України, кількість переселенців продовжує зростати. За статистикою, вже сьогодні вона дорівнює більш ніж 1,8 мільйони осіб. Ці люди зіштовхуються з такими проблемами як: складнощі при знаходженні житла, нової роботи та дискримінацією в усіх сферах суспільного життя. Цьому і присвячено проекти ГО «Кримська діаспора», метою яких є допомога переселенцям інтегруватися в суспільне життя на новому місці.

До круглого столу були запрошені як активні громадяни з числа переселенців, журналісти, так і представники центру зайнятості та місцевої влади Вишгорода серед яких заступник Голови Вишгородської районної Ради, який відповідав на всі запитання, налагоджуючи комунікацію з переселенцями, представник Центра зайнятості Вишгородського району із виступом на тему можливостей працевлаштування та Керівниця Управління економіки  Вишгородського району, що запросила переселенців до співпраці.

Спікерами семінару виступили представники «Кримської діаспори» Олена Томілець, яка розповіла про вже здійснені кроки в напрямку допомоги таким людям, та юрист Євгенія Гармаш з доповіддю щодо вирішення юридичних питань.

Своїми історіями поділилися й прості люди, з чого й почався захід. Виступ представника місцевої  громадської організації з питань ВПО під назвою «З чого починати людям, які опинилися на території Вишгороду не маючи роботи та житла» мав мету допомогти переселенцям вирішити існуючи проблеми та надали алгоритм дій в такій ситуації.

22047272_1588167511244254_53861701_o

Обговорення щодо практичного застосування законів України для вирішення повсякденних проблем внутрішньо переміщених осіб відіграло важливу роль у заході. Виникали такі питання як: «Чи всі переселенці мають проходить фізичну ідентифікацію?», «Як використати своє право на отримання земельної ділянки?», «Які документи потрібні за умов перетину лінії розмежування з неповнолітніми дітьми?» тощо. На кожне з них були дані відповіді, які розбиралися на конкретних прикладах та законах.

Захід розпочався в 10:00 і протривав до 17:00. Його учасники мали змогу дізнатися про всі можливості отримання грантової допомоги для ВПО та закони які існують в цьому напрямку. Подібні заходи комунікації між владою та населенням є необхідними для винайдення рішень щодо вирішення проблем та регулювання рівня забезпечення прав переселенців.