Новости

22330846_1597990040262001_525730048_n Створюємо Мости для Демократії у Броварах 09.06.2017, 13:27

ГО «Кримська діаспора», реалізуючи проект «Київщина – час будувати нове життя» в рамках проекту «Регіональні Голоси — Створюємо Мости для Демократії», який реалізується спільно з Представництвом DVV International в Україні та здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, провела ряд наступних заходів в травні цього року в м. Бровари: круглий стіл, семінар та стратегічну сесію щодо інтеграції переселенців з Криму та Донбасу в місцеву громаду.

Тільки на Київщині нараховують близько 180 тис переселенців. Люди, які втікали буквально від бойових дій та великої небезпеки для життя, тут зіштовхуються з багатьма проблемами, серед яких стрес та необхідність усе починати з нуля, вирішувати побутові потреби. До того ж, на новому місці їх зустрічають настороженість та іноді вороже ставлення громад, що приймають.

Тому найважливіше сьогодні — винайти відповіді на питання:
1. Яким чином місцеві громади і влада допомагають переселенцям інтегруватися?
2. Які вигоди від успіху переселенців на місцях отримають громади цих регіонів?

На заходи організатори запросили представників влади, міжнародних організацій в Україні, громадських організацій Броварського району, місцевих жителів, журналістів та ВПО.

Зі слів представників соціального сектору місцевої влади було зрозуміло, що переселенців у місті Бровари поважають, про їх потреби знають і намагаються допомагати, наскільки це можливо і відповідає чинному законодавству. І це досить обнадійливі новини. Крім того, у соціальному секторі і досі є вакантні місця для тих, хто потребує працевлаштування. Приємною новиною стало й те, що з багатьох негативних маркерів, від яких страждали переселенці з 2014 року, деякі практично зникли і майже не відчуваються у повсякденному житті.
Активістка з числа переселенців Київської області — Олена Томілець, представляла Бориспільську громаду ВПО. Вона навела приклади інтеграції переселенців у цьому місті та розповіла про надбання громади, що відбулися за 4 місяці цього року. Одне з них — початок роботи по організації будівництва таунхаусів для переселенців у цьому районі.
У свою чергу представники ВПО у м. Бровари розповіли про намагання створювати соціальні підприємства та бажання об’єднатися заради представництва та відстоювання інтересів і потреб переселенців у громадській раді міста.

22278528_1597990036928668_824806743_n

Таким чином, можна говорити про позитивні зрушення у свідомості мешканців міста по відношенню до ВПО. А також про те, що інтеграція переселенців у громаду Броварів та району відбувається відносно добре, та й влада міста про них намагається дбати. Хоча співпраця громади та ВПО поки відбувається не так ефективно, але вона вже існує.

Реалізація проекту «Київщина — час будувати нове життя» прискорит ці позитивні процеси. Тому заходи, які заплановано до проведення, є дуже актуальними. Власне завдяки цим заходам може відбутися з боку місцевої влади рух на зустріч переселенцям на Київщині.