Проекты

518edd605b5586f399ef2e3b62f5ce98 Адвокасі постраждалих вкладників ВПО 26.08.2016, 13:16

У 2014 громадська організація «Кримська діаспора» спільно з Національним Банком України взяла участь в розробці та впровадженні механізму розблокування карткових та інших банківських рахунків вимушених переселенців з Кримського півострова, а також сприяла в розробці і прийнятті Постанови Правління НБУ №810 про визнання «кримських переселенців» резидентами України. Однак, через два роки після початку окупації Криму, українські банки порушують права переселенців, і в більшій мірі це стосується кримчан, яких досі не вважають резидентами.

Громадська організація «Кримська діаспора», підбиваючи підсумки більш як два роки існування кримських переселенців за межами півострова, відзначила факт того, що до сих пір болючою темою для нас залишається питання взаємовідносин з банківською системою нашої країни. Це значно ускладнює життєві процеси кримчан на материку.

Прикрим був і той факт, що одним з найбільших порушників прав жителів Криму ці роки був ПриватБанк, нині націоналізований. Саме ця фінансова установа з моменту окупації продовжує блокувати кримчанам доступ до депозитів і інших фінансових послуг. Про це під час брифінгів та зустрічей з представниками ЗМІ розповідали не раз самі постраждалі, які мають документи судових розглядів щодо відмов видати їм депозитні вклади, розміщені кримчанами в установах Приватбанку. Нашими інформаційними партнерами в роботі щодо захисту прав потерпілих вкладників ВПО виступають такі інформаційні ресурси: «Лівий берег / Lb.ua», Крим.Реаліі, Чорноморська ТРК, UA: Крим, Проект про переселенців Полілог.

На сьогодні з постійних місць проживання з Криму і окупованих територій Луганської та Донецької областей в регіони, які знаходяться під контролем української влади, перемістилося близько 1800000 чоловік. Крім того, найчастіше переселенці отримують відмови в банках, якщо звертаються за отриманням кредитів. Однак, без позикових коштів рішення їх життєво важливих проблем в нових місцях перебування є проблемним. Про кредитування на придбання житла або автотранспорту говорити не доводиться.