СМИ о нас

anatolyy-zasoba «Ми довели, що отримати безкоштовно землю під будівництво в Україні можна» 11.07.2018, 17:08

Голова правління ГО «Кримська діаспора»Анатолій Засоба у студії Громадського радіо розповів про наступне.

У середині 2015 року до нас в «Кримську діаспору» почали звертатись переселенці саме з питанням отримання землі. Люди самостійно намагалися вирішити це питання, звертались до органів місцевого самоврядування із запитом отримання землі і отримували відмови. Ми тоді почали процес спілкування, наведення довідок, витратили приблизно півроку і 5 січня 2016 року нам довірили 55 гектар землі, запропонували масив біля села Абрамівка.

Перші 380 сімей встигли отримати земельні ділянки у вересні 2016 року. Крім 55 гектарів, які нам надали в самому початку, влітку 2016 роки нам додали ще 12 гектарів, таким чином кількість учасників збільшилася до 557 сімей. На сьогоднішній момент землевласниками є майже 500 осіб. Залишилося 68 земельних ділянок, які знаходяться в процесі оформлення.

Ми переходимо на другий етап — містобудівна документація. 2019 рік ми витратимо на проведення необхідних для старту будівництва комунікацій, а перші об’єкти плануємо будувати в 2020 році.

Від 2200 до приблизно 3200 гривень. Грубо кажучи, люди витратили 100 доларів на всю процедуру оформлення. Левова частка грошей витрачається на розробку проектної документації, частина грошей — на організаційні витрати. Це безкоштовна земля, безкоштовна приватизація, конституційне право будь-якого громадянина України. Тут немає ніякої поблажки переселенцям. Успіх проекту забезпечило тільки те, що переселенці змогли рухатися в ньому згуртовано. У січні 2016 роки ніхто не вірив, що в нашій країні можна безкоштовно, без кумівства і хабарів реалізувати своє конституційне право, тим більше в Київській області.

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/my-dokazali-chto-poluchit-besplatno-zemlyu-pod-stroitelstvo-v-ukraine-mozhno-obshchestvennyy-deyatel