Новости
Переселенці навчаються вирішувати власне майбутне самотужки 17.02.2017, 12:4217 лютого у місті Бориспіль для місцевих жителів та представників спільноти ВПО пройшов Семінар «Наша земля, наше майбутнє — як зробити експлуатацію землі двигуном соціально-економічного розвитку громади». Першу частину заходу повела психолог Олена Шляпентох, яка навчила учасників семінару, як обійти конфліктну стуацію під час спілкування із представниками влади та офіційних закладів та порозумітися. Олена й сама переселенка з м.Луганська, тому добре розуміється на темі, якій навчає інших.
— Практика дає зазвичай навички та знання більш придатні до передавання та розповсюдження людям, які дійсно потребують оновлення світосприйняття задля подальшого просування по життю. А у випадку із переспеленцями йдеться про просування у нових місцях проживання. Тому вміти спілкуватися безконфліктно для них вкрай необхідні навички, — розповіла Олена Шляпентох.
Чому переселенцям важливо навчатися опановувати себе під час відвідин офіційних державних установ, або закладів соціального спрмування, добре розуміють практично всі українці. Культурі спілкування декому з нас навчатися не прийшлося по життю, а дехто просто втратив ці навички від розпачу або розчарувань. Втім, досвід успішних людей світу та давнини показує нам, що добитися навіть самісінької правди-правди можна лише при наявності позитивного настрою з обох боків переговорного столу. Якщо людина спроможна на пошук взаєморозуміння із співпромовником, ким би вона не була за посадою, тоді можна переходити до наступного ступеня громадської освіти — вчити закони і знати власні права.
Друга частина семінару присвячена вивченню законодавства та норм Конституції щодо прав громадян України на отримання зімельної ділянки. Павло Попович, юрист організації «Безкоштовна вторинна правова домога» провів багато консультацій для пересленців. Його досвід дуже цінний для всіх учасників семінару. Він поділився не лише знаннями невідомих загалу основ, але й навів приклади, якими вже скористалися співгрромадяни. Серед іншого — про те, як члени ГО «Кримська діаспора» об`єдналися заради отримання землі для будівництва житла. А взагалі, виявляється не лише переселенці потребують освіти у цій сфері, а й пересічні українці теж. Адже мало хто знає про можливість у будь-якому місці країни отримати законні 10 соток землі.
Поки що проходять перші заходи у рамках проекту, який розрахований на 10 місяців, а восени всіх учаснків запросять до обласного Форуму у столицю аби підбити підсумки та поділитися надбаннями за час існування проекту. Отже, слідкуємо за новинами з місць проведення круглих столів та семінарів, які пройдуть у чотирьох містах Київської області — Борисполі, Білій Церкві, Бучі та Броварах.
Громадська організація “Кримська діаспора” впроваджує проект «Київщина — час будувати нове життя!» в рамках проекту «Регіональні Голоси — Створюємо Мости для Демократії», який реалізується спільно з Представництвом DVV International в Україні. Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Тетяна Гузик