Проекты

Project theatre Театри столиці — переселенцям 19.02.2017, 14:11

Один з важливих напрямків діяльності в «Кримській діаспорі» — надання психологічної підтримки вимушено переміщеним особам (ВПО). Цикл проектів, які направлені на оздоровлення психічного стану переселенців, включає в себе декілька різноманітних заходів. Втім особливо цінним на ниві реабілітації для нас виявилось налагодження співробітництва зі столичними театрами. Загальновідома цілюща сила мистецтва для здобуття психічної рівноваги постраждалих в форс-мажорних ситуаціях людей. Адже переселенці з Криму і зони АТО практично всі мають посттравматичний синдром (ПТС), лікування від якого вимагає комплексного підходу і спеціальної терапії. Ось так з’явився у нас напрямок театро-терапії. Протягом минулого театрального сезону відвідування вистав у найвідоміших театрах Києва безоплатно для переселенців стало можливим завдяки відгуку в серцях небайдужих керівників і колективів київських драмтеатрів для дорослих та дітей.

У березні 2015 року громадська організація “Кримська діаспора” у місті Києві звернулася до Департаменту культури виконкому Київської міської ради з проханням у виділенні місць на культурно-масові заходи для дорослих і дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які були змушені покинути свої домівки у Криму, Донецькій та Луганській областях.

Працівник кол-центру «Кримської діаспори», у разі якщо до нас надходять безкоштовні квитки на вистави, телефонує переселенцям і пропонує їм завітати до театру. На теперішній час ми співпрацюємо з 12-ю театральними закладами Києва, куди нас запрошують на прем’єри навіть під час аншлагу. При цьому два-три квитки безкоштовно завжди є. Адміністрації деяких камерних театрів, підпорядкованих Департаменту культури міста Києва, знайшли можливість запрошувати переселенців на свої вистави, незважаючи на невелику кількість місць у глядацьких залах.

Після численних відвідин вистав наші глядачі пишуть на сайт “Кримської діаспори”, телефонують, дякуючи за можливість доторкнутися до кращих зразків театрального мистецтва. Ось що розповідають про вистави самі переселенці.

Котеленець Наталя: «Відвідування спектаклів було справжнім святом для нас. Це  допомагало вийти із стресового стану, наповнювало позитивними емоціями, збагачувало новими враженнями.»

Потапова Наталья: «Київські театральні вистави вражають високим професіоналізмом гри акторів, різноманітністю режисерських ідей, яскравістю декорацій та костюмів. Особливе враження залишили вистави: балети “Лебедине озеро”, “Кукла”, “Спляча красуня”, “Дюймовочка”; опери “Червона шапочка”, “Травіата” (Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва)».

Загалом за весь час існування проекту більше 300 переселенців відвідало театральні вистави. Серед найулюблених спектаклів для дорослих: “На дне”, “Мёртвые души”, “Вечно живые”, “Шоу про шоу” (Київський театр на Подолі); “Блэз”, “Распутник”, “Пять рассказов Пелевина”, “Отрада и утешение” (Новий театр на Печерську); “Шепіт вбивці”, “Підступність і кохання”, “Голубка”, “Зачарований” (Київський молодий театр); “Любов під в’язами”, “Мати — наймичка” (Український малий драматичний театр); “Приборкання норовливої”, “Шантрапа”, “Жінки Моцарта” (Київський театр “Колесо”); “Новеченто”, “Прекрасный зверь в сердце”, “Ослик должен быть худым”, “Ниоткуда с любовью” (Театральна майстерня “Сузьр’я”); “Идеальная пара”, “Веселье сердечное или Кепка с карасями” (Київський театр драми і комедії на Лівому березі) та інші.

Радість в очах дітей — це подвійна радість для їхніх батьків. Адміністрації театру юного глядача на Липках, театрів ляльок на Грушевського та поблизу метро «Чернігівська», майстерні “Театр маріонеток” — завжди дуже уважні до наших знедолених війною діточок, і запрошують їх майже на всі свої найкращі вистави.

Від імені наших шанувальників театрального мистецтва ГО “Кримська діаспора” висловлює щиру вдячність за надану можливість доторкнутися до прекрасного світу театрів.